Categories
Marketing

W świecie cyfrowej dominacji, gdzie każdy każdy klik ma znaczenie, Google wprowadza zmianę, która może zrewolucjonizować obecność Twojej marki w sieci. Profil Firmy w Google (dawniej Google Moja Firma) otwiera przed przedsiębiorcami nowe możliwości, umożliwiając dodawanie linków do mediów społecznościowych. To nie tylko adaptacja do współczesnych trendów, ale również klucz do bardziej spersonalizowanej i efektywnej komunikacji z klientami. Jeśli prowadzisz biznes w dobie internetu, nie możesz przejść obok tej innowacji obojętnie. Czy jesteś gotów na nowy poziom interakcji z odbiorcami? Poznaj, jak nowe funkcje w Profilu Firmy w Google mogą stać się fundamentem Twojego sukcesu online.

Dlaczego jest to ważne?

W dzisiejszych czasach, kiedy konkurencja w świecie cyfrowym jest niesamowicie zacięta, każda droga komunikacji z klientem ma kluczowe znaczenie. Dodawanie linków do mediów społecznościowych w Profilu Firmy w Google (dawniej Google Moja Firma) staje się nie tylko odpowiedzią na te potrzeby, ale przede wszystkim strategicznym narzędziem budowania relacji z odbiorcami.

Współczesny klient to świadomy klient. Poszukuje on wielokanałowych doświadczeń, gdzie wszystkie potrzebne mu informacje są na wyciągnięcie ręki. Za pośrednictwem tych linków, firmy mają możliwość wpłynięcia na to doświadczenie. To nie tylko o zwykły kontakt, ale o dostarczanie wartości, budowanie zaufania i tworzenie lojalności wobec marki.

Niezależnie od tego, czy chodzi o aktualne promocje, wydarzenia firmowe czy wsparcie po sprzedażowe, obecność na platformach społecznościowych staje się coraz ważniejsza. Dzięki tej innowacji, klienci zyskują łatwiejszy dostęp do wszystkich tych informacji, a firmy mogą skuteczniej docierać do swojego targetu, oferując kompleksowe rozwiązania i odpowiedzi na bieżące potrzeby rynku.

Jak to działa?

Nowa funkcja dodawania linków do mediów społecznościowych w Profilu Firmy w Google to kolejny krok w stronę bardziej spersonalizowanego i funkcjonalnego środowiska dla przedsiębiorców. Chociaż funkcja jest nowa, jej obsługa jest intuicyjna i przyjazna użytkownikowi. Poniżej przedstawiamy kroki, jak to zrobić:

  1. Otwórz swój Profil Firmy w Google. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje dotyczące Twojego biznesu, a teraz także nową funkcję dodawania linków do mediów społecznościowych.
  2. Kliknij “Edytuj profil”, a następnie przejdź do sekcji “Informacje o firmie” i wybierz “Kontakt”.
  3. W sekcji “Profile społecznościowe” masz możliwość wybrania platformy, do której chcesz dodać link. Następnie wprowadź odpowiedni adres URL.
Profil Firmy w Google - profile społecznościowe dla strony midero.pl
Profil Firmy w Google – profile społecznościowe dla strony midero.pl

Jeśli w przyszłości zdecydujesz się na edycję lub usunięcie danego linku, proces jest bardzo podobny. Ważne jest również, aby wiedzieć, że Google może samodzielnie dodawać linki do odpowiednich Profilów Firmy, bazując na dostępnych danych. Jeśli chcesz dokonać jakiejkolwiek modyfikacji w tak dodanych linkach, wystarczy postępować zgodnie z powyższymi krokami.

Które platformy są obsługiwane?

W dobie wszechobecnych mediów społecznościowych, Google postanowiło zintegrować najpopularniejsze z nich ze swoim Profilu Firmy.

Wśród wspieranych platform znajdują się m.in.: Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, TikTok, X (dawniej Twitter) oraz YouTube. Są to platformy, które zyskały największą popularność wśród użytkowników na całym świecie, dając firmom możliwość łączenia się z klientami na różnych poziomach interakcji.

Ważne jest, aby pamiętać, że można dodać tylko jeden link z danej platformy. Oznacza to, że nawet jeśli Twoja firma posiada kilka kont na jednej platformie (na przykład różne profile dla różnych oddziałów lub działów), możesz dodać do Profilu Firmy tylko jeden, najważniejszy z nich.

Co to oznacza dla Twojego biznesu?

Dodawanie linków do mediów społecznościowych w Profilu Firmy w Google to nie tylko dodatkowa funkcjonalność. To strategiczny krok w kierunku zwiększenia widoczności i optymalizacji obecności lokalnych przedsiębiorców w coraz bardziej rozbudowanym ekosystemie Google. W erze, gdy informacje są na wyciągnięcie ręki, konsumenci oczekują pełnej transparentności. Oczekują, że obok konkretnej oferty w wynikach wyszukiwania odnajdą również linki do profili w mediach społecznościowych oraz stron internetowych firm. To właśnie tam często szukają opinii, promocji czy dodatkowych informacji.

Dla małych i średnich przedsiębiorstw to nie lada wyzwanie, ale teraz mają one narzędzia, by dorównać większym graczom. Mogą prezentować jednolity obraz marki, tworząc spójne doświadczenie dla klienta. Istotne jest, by pamiętać o pewnych ograniczeniach: firmy mogą dodawać ten sam link do mediów społecznościowych do wielu Profili Firmy, ale nie jest możliwe dodawanie wielu linków z tej samej platformy do jednego profilu.

Zarządzanie tymi nowymi funkcjami jest proste. Można to robić indywidualnie dla każdej firmy w Google Search czy Maps, a dla tych, którzy mają wiele lokalizacji, dostępne jest również API.

Kończąc, warto podkreślić jedną ważną uwagę: Google nie dostarcza metryk wydajności, jak wskaźniki klikalności dla tych linków do mediów społecznościowych. To oznacza, że choć te linki mogą zwiększać zaangażowanie, Google nie dostarczy nam konkretnej analizy ich efektywności.