Witaj na stronie Midero!

Systemy CRM

Tworzymy nowoczesne systemy CRM

Nastawienie na klienta i chęć zadowolenia zamawiającego produkt czy usługę to obecnie jeden z kluczowych celów biznesowych niemalże każdego przedsiębiorcy. Kluczem do jego realizacji jest doskonała znajomość potrzeb klienta, a także sprawna komunikacja na poziomie usługodawca-usługobiorca, która umożliwia znalezienie porozumienia w kwestii produktu końcowego. Właśnie dlatego powstały systemy CRM dla firm, które wspierają tę komunikację, dostarczając platformę do zarządzania relacją z klientem. Midero to właściwy partner do wdrożenia CRM w Twoim przedsiębiorstwie. Dlaczego warto nam zaufać? W czym możemy pomóc?

Czym jest Customer Relationship Management?

Skrót CRM pochodzi od angielskiego customer relationship management, a to oznacza, że systemy CRM służą kontaktowi między klientem a dostawcą usług lub sprzedawcą. Działanie tego rodzaju oprogramowania obejmuje więc zarówno nawiązywanie relacji kontraktowej, jak i zarządzanie płatnościami czy przekaz reklamowy, czyli płynną interakcję na wszystkich etapach współpracy. Definicja CRM słusznie zwraca też uwagę na jego aspekt marketingowy, ponieważ wykorzystanie systemu CRM świadczy o strategii przyjętej przez daną firmę, w której wzorowa relacja z klientem i jego potrzeby stawiane są na pierwszym miejscu. Oprogramowanie CRM znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje dział zajmujący się obsługą klienta, przede wszystkim w firmach handlowych i usługowych, w bankowości czy branży reklamowej. Popularny jest także CRM dla turystyki czy ubezpieczeń, przydaje się również w planowaniu kampanii sprzedażowych. Nie ma znaczenia wielkość przedsiębiorstwa. Przez swoją elastyczność i mnogość funkcji system równie dobrze sprawdza się w międzynarodowych korporacjach, jak i w sektorze MŚP. Szczególną popularnością cieszą się programy CRM dla małych firm.

Architektura systemu CRM

Odpowiadając na pytanie, co to jest system CRM, należy powiedzieć też co nieco o jego architekturze. Składa się on z trzech elementów: aplikacji obsługiwanej przez pracowników, bazy danych i interfejsu przeznaczonego dla klienta. Aplikacja może być postawiona w tzw. „chmurze”, czyli na serwerze wirtualnym lub zbudowana na prywatnym serwerze firmy. Baza danych obejmuje informacje o klientach, czyli przede wszystkim ich dane kontaktowe oraz wszelkie ustalenia dotyczące realizacji usługi. Ten element systemu może gromadzić informacje nie tylko o aktualnych, ale także byłych czy potencjalnych klientach. W dokumencie CRM w łatwy sposób możemy zebrać i śledzić dane o postępującym procesie wdrażania nowych klientów. System pozwala także na zebranie w jednym miejscu umów i aneksów, które tworzą historię współpracy z danym klientem, dostępną dla obu stron przez cały okres jej trwania. Przyjazny interfejs systemu umożliwia sprawną interakcję, obejmującą analizę potrzeb, raportowanie bieżących postępów w realizacji usługi czy ewentualne zapytania od klientów.

Największe korzyści z wdrożenia systemu CRM w firmie

Obsługa klienta na najwyższym poziomie

Nowoczesna obsługa klienta to już niekoniecznie odbieranie telefonów i wymiana wiadomości mailowych. Zaletą programu typu CRM jest zebranie w jednym miejscu wszystkich informacji, dokumentów i ustaleń dotyczących współpracy z danym klientem, do których stały wgląd mają obie strony umowy. Taki sposób zarządzania relacją z klientem znacząco usprawnia wymianę informacji oraz minimalizuje ryzyko wystąpienia konfliktów i niedopowiedzeń. Umożliwia też sprawną reakcję na zapytania klienta. Co więcej, dzięki systemowi, z którego korzystanie obowiązuje wszystkich pracowników, możemy określić ustandaryzowaną procedurę obsługi klienta, której realizację będzie wspierał zintegrowany system CRM.

Wsparcie działu obsługi klienta

Z perspektywy pracownika firmy korzystającej z systemu, platforma CRM w dużym stopniu wspiera wykonywanie codziennych obowiązków. Możemy w niej tworzyć listy zadań, nadać priorytety poszczególnym pozycjom i ustawić przypomnienia o zbliżających się deadlinach. Dzięki uspójnieniu procedur i opracowaniu szablonów ofert, umów i innych dokumentów dostępnych w jednym miejscu, oszczędza się też czas przeznaczany na poszczególne zadania. Wreszcie, system klasy CRM pozwala na raportowanie czasu pracy, z czego możemy zaczerpnąć między innymi informację o tym, które procesy należy usprawnić, a które są zupełnie nieefektywne dla przedsiębiorstwa.

Monitorowanie efektywności pracowników

Dobry system CRM doskonale sprawdza się także jako narzędzie, dzięki któremu jesteśmy w stanie otrzymać informacje o codziennych działaniach pracowników firmy na rzecz obsługi klienta. Zebranie danych na temat pozyskanych leadów czy zrealizowanych transakcji pozwala chociażby na wdrożenie sprawiedliwego systemu prowizyjnego dla najbardziej efektywnych członków zespołu.

Wsparcie sprzedaży mobilnej

Narzędzie w postaci programu CRM dla firm szczególnie sprawdza się w przypadku mobilnych handlowców i kurierów, którzy dzięki zainstalowanej na swoim urządzeniu aplikacji CRM mogą przesyłać bezpośrednio do centralnego systemu informacje o nowych klientach i warunkach ich umów. System sprawdza się zatem doskonale wszędzie tam, gdzie pozyskiwanie klientów i finalizacja umów o współpracy odbywa się poza siedzibą firmy. Dotyczy to między innymi różnych form akwizycji oraz takich branż jak telefonia komórkowa, bankowość czy sklepy internetowe prowadzące sprzedaż z dostawą. Customer Resource Management może być wspierany także przez inne metody kontaktu z konsumentem – na przykład call center. W efekcie skrócony zostaje czas potrzebny do realizacji transakcji, wszystkich odcinków obsługi klienta czy procedury reklamacyjnej.

Redukcja błędów

Dzięki automatyzacji procesów minimalizujemy ryzyko pomyłek, o które łatwo na przykład w przypadku ręcznego wprowadzania danych do bazy. Możliwość pracy według harmonogramu, monitorowanie wykonanych zadań i przypominanie o tych, które czekają na liście rzeczy do zrobienia to z kolei poprawa terminowości świadczonych usług.

Czym różnią się systemy CRM i ERP?

Aby lepiej uświadomić sobie, czym jest system CRM, warto wspomnieć także o różnicach pomiędzy Customer Relationship Management a Enterprise Resource Planning, ponieważ bywa, że oba systemy traktowane są błędnie jako tożsame. ERP, w przeciwieństwie do systemu CRM, jest oprogramowaniem stworzonym wyłącznie dla wewnętrznych potrzeb przedsiębiorstwa. Nie mają do niego dostępu osoby spoza organizacji. Co więcej, istnieje możliwość ustawienia określonych poziomów dostępu dla członków firmy, zależnie od potrzeb. Tymczasem CRM, jak już zostało wspomniane, służy nawiązaniu i utrzymaniu relacji z klientem, jest więc wspólną platformą wymiany informacji pomiędzy zamawiającym a realizującym zlecenie. Oczywiście obydwa systemy mogą być ze sobą zintegrowane, aby jeszcze bardziej usprawnić funkcjonowanie przedsiębiorstwa. W naszej firmie możesz zamówić przygotowanie i implementację obu rodzajów systemów – pakiet CRM i ERP dla firm. Szczegóły na temat Enterprise Resource Planning dostępne są w zakładce: Systemy ERP.

Jaki CRM wybrać?

Wiedząc już, co to jest system CRM i do czego służy, a także mając świadomość największych korzyści z wdrożenia tego oprogramowania w firmie, należy zadać sobie pytanie, jaki CRM wybrać jako najlepszy dla mojego biznesu. Program CRM online, z dowolnej strony internetowej, oferującej darmową aplikację do skorzystania? Czy też dedykowane oprogramowanie CRM – narzędzie skrojone na miarę potrzeb konkretnej organizacji?

 

Więcej argumentów przemawia za drugą opcją, ponieważ CRM najlepiej dopasować do konkretnych potrzeb firmy zamawiającej narzędzie. W ten sposób znajdą się w nim dokładnie takie funkcje, których korzystający z systemu będą używać na co dzień. Wśród zalet dedykowanych systemów CRM warto wskazać także możliwość integracji tego rozwiązania z innymi, na przykład z systemami klasy ERP. Szukając odpowiedniego programu, można prześledzić ranking systemów CRM, wpisując odpowiednią frazę w Google albo od razu skierować swoje kroki do doświadczonej agencji, specjalizującej się we wdrażaniu CRM dla firm. Midero oferuje między innymi:

 

prosty w obsłudze system CRM dla małej firmy,

przyjazną, a jednocześnie maksymalnie dopasowaną do oczekiwań klienta, platformę CRM dla średnich firm,

skuteczny, interaktywny system CRM do zarządzania relacjami z klientami dla dużych firm.

 

Obsługa programu CRM jest intuicyjna, nie trzeba więc obawiać się żmudnego procesu wdrożenia pracowników w korzystanie z systemu. Po zalogowaniu do platformy wystarczy zapoznać się z modułami i zorientować w tym, jakie akcje można wykonać przy pomocy narzędzia. Standardem są dziś systemy CRM po polsku, więc każdy z łatwością poradzi sobie ze zrozumieniem poszczególnych funkcji. Aby ułatwić zaznajomienie się z systemem pracy CRM, oferujemy mini szkolenia dla klientów zamawiających u nas wdrożenie systemu w swoich przedsiębiorstwach. Nasi specjaliści opowiadają o znaczeniu CRM i przy pomocy krótkiej prezentacji pokazują, jak wykorzystać CRM do zarządzania kontaktami z klientami.

Nowoczesne systemy CRM od Midero

Aby móc w pełni wykorzystać funkcjonalność systemu i czerpać z wszystkich możliwości, jakie daje wdrożenie CRM w przedsiębiorstwie, warto zdecydować się na współpracę z doświadczoną i rzetelną agencją. W Midero oferujemy naszym klientom fachową wiedzę i umiejętności naszych pracowników oraz doskonałe zaplecze techniczne, wychodzące naprzeciw oczekiwaniom współczesnego biznesu. Praca w systemie CRM nie jest skomplikowana. Przygotujemy dla Ciebie rozwiązanie na miarę potrzeb – skuteczne, elastyczne, a do tego intuicyjne w obsłudze, a więc niebudzące frustracji klientów, którym zaproponujesz korzystanie z niego w kontakcie z Twoją firmą. 

 

Działamy od A do Z: od zbadania Twoich potrzeb, przez pokazanie Ci przykładów systemów CRM i omówienie ich funkcjonalności, po przygotowanie skutecznego oprogramowania do zarządzania CRM dla Twojej firmy. CRM sprzedażowy czy operacyjny? Możemy wdrożyć różne rodzaje systemów CRM. Powiedz nam o swoich potrzebach, a nasz software house zatroszczy się o system informatyczny, który usatysfakcjonuje Ciebie, Twój zespół i Twoich klientów. Przygotujemy wersję desktopową i mobilną, aby użytkowników programu nie ograniczały czas i miejsce pracy z narzędziem. Tak zoptymalizujemy pracę nad integracją systemu, aby zadowalająca była nie tylko funkcjonalność, ale też cena CRM.

CRM a transformacja cyfrowa Twojej firmy

W dzisiejszych czasach “stanąć w miejscu to zostać w tyle”, dlatego cyfryzacja przedsiębiorstwa to nieunikniony krok na drodze jego rozwoju. Wdrożenie systemu CRM to jedna ze strategii unowocześnienia i automatyzacji procesów w firmie. Usprawnia komunikację, ułatwia pracę, a przez to daje możliwość szybszego i trafnego odpowiadania na potrzeby klientów, a także świadomego zagospodarowania zaoszczędzonego w ten sposób czasu.

Dofinansowania na usługi

Współpraca z Midero to także szansa na zwiększenie budżetu przy pomocy unijnych dotacji. W ramach akcji edukacyjnej Akademia Midero wyjaśniamy, jak pozyskać dofinansowanie, które następnie można przeznaczyć na usługi rozwojowe dla firmy, w tym wdrożenie dedykowanego systemu CRM. Zdobądź przewagę konkurencyjną dla swojego biznesu – zainwestuj mniej, korzystaj szybciej, rozwijaj się bardziej!

 

Zapoznaj się z pełną ofertą agencji transformacji cyfrowej Midero, która ma do zaproponowania o wiele więcej niż dedykowane oprogramowanie dla firm. W pakiecie między innymi pozycjonowanie stron internetowych, analityka webowa, projektowanie stron www czy nowoczesne konfiguratory 3D dla sklepów internetowych. Zaproponujemy i wdrożymy takie rozwiązania, które najlepiej sprawdzą się dla Twojego biznesu. Zapraszamy do kontaktu!