Categories
Aplikacje webowe, Marketing

Wiele osób uwielbia tworzyć strony oparte na WordPressie, a marketerzy lubią na nich pracować. Google natomiast przychylnym okiem patrzy na witryny oparte właśnie na tym systemie. Dlaczego tak się dzieje i z jakich powodów WordPress jest wyróżniony? W dzisiejszym artykule piszemy o tym, dlaczego WordPress jest przyjazny pozycjonowaniu i dlaczego wybierając platformę pod swoją stronę internetową, to właśnie na ten CMS warto zwrócić uwagę.

Wyszukiwarka Google lubi content

Kiedy WordPress został uruchomiony, jego przeznaczenie było jasne – miał być platformą dla blogerów, dziennikarzy i marketerów. Szybko więc stał się najczęściej używanym CMSem w internecie. Jego zaplecze jest nie tylko intuicyjne w obsłudze, ale również świetnie przystosowane do tworzenia treści, edytowania ich, zamieszczania grafik oraz optymalizacji tekstu i elementów graficznych pod kątem SEO. Zlecając wykonanie strony opartej na WordPressie, masz pewność, że będzie wygodna w użytkowaniu nie tylko dla osób odwiedzających witrynę, ale również dla ciebie.

WordPress przyjazny pozycjonowaniu

Samo użycie WordPress-a daje kilka korzyści już na starcie. Platforma pozwala zadbać o wiele ważnych elementów, w szczególności:

  • prawidłowe znaczniki HTML – WordPress tworzy strony w języku HTML, które są łatwo zrozumiałe dla wyszukiwarek. Najnowsza generacja motywów zaczęła wykorzystywać HTML5 i wprowadzane przez niego ulepszenia.
  • linki przyjazne SEO – WordPress oferuje możliwość korzystania z tak zwanych przyjaznych linków. Oznacza to, że linki do postów i stron mogą zawierać słowa kluczowe, dzięki czemu wyszukiwarki i odwiedzający rozumieją, co znajdzie się pod linkiem.
  • tytuł i nagłówki – tytuł strony – zwykle umieszczony w nagłówku h1 – jest jednym z najważniejszych elementów SEO na stronie. Wraz z innymi nagłówkami informuje Google o informacjach znajdujących się w treści i nadaje strukturę stronie. WordPress pozwala skonfigurować to wszystko bez ręcznego pisania niezbędnych tagów HTML.
  • łatwe tworzenie treści – treść to od dłuższego czasu narzędzie wyróżniające się w wyszukiwarce. Na szczęście jako dawna platforma blogowa WordPress sprawia, że tworzenie treści wysokiej jakości jest tak proste jak korzystanie z edytora tekstu

To wszystko brzmi zaskakująco dobrze, prawda? Pomyśl, że to tylko standardowe funkcje zawarte w podstawowym produkcie. Oprócz podstawowej konfiguracji WordPress-a pomagamy naszym klientom w instalacji dodatkowych wtyczek przydatnych w procesie pozycjonowania strony internetowej oraz w ich konfiguracji. Dbamy jednak o to, abyś na bieżąco wiedział, co dzieje się na twojej stronie oraz do czego służą poszczególne narzędzia, równocześnie całkowicie cię odciążając i przejmując inicjatywę nad procesem optymalizacji. Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o tym, w czym możemy pomóc twojej firmie.