Categories
Aplikacje webowe

Utworzenie i uruchomienie witryny www to tylko pierwszy krok do budowania obecności Twojej firmy w Internecie. Istnieje wiele zadań związanych z aktualizowaniem i zarządzaniem witryną, które należy wykonywać regularnie. W dzisiejszym artykule piszemy o tym, czym jest administrowanie stroną www i dlaczego warto powierzyć to zadanie specjalistom.

Czym właściwie jest administrowanie witryną?

Administrowanie stroną to praktyka zapewniająca wydajne i bezpieczne działanie serwisu www. Osobą za to odpowiedzialną jest najczęściej administrator lub webmaster. Jego zadania opierają się na wykonywaniu wielu codziennych czynności, niezbędnych do prawidłowego działania serwisu. Między innymi planuje i wprowadza ulepszenia oraz zarządza całą zawartością strony. Zajmuje się nie tylko budową, ale również naprawia błędy czy przeprowadza aktualizacje systemu. Administracja witryną obejmuje także zarządzanie dostępami użytkowników, oprogramowaniem internetowym, serwerami, bezpieczeństwem sieci oraz analizą dzienników.

Bezpieczeństwo Twojej strony

Zapewnienie bezpieczeństwa jest jednym z najważniejszych zadań administratora. Kiedy Twój serwer nie jest w odpowiedni sposób chroniony, może stać się łakomym kąskiem dla hakerów. Jeśli nie zwracasz uwagi na bezpieczeństwo, możesz mieć pewność, że witryna pojawi się w kręgu zainteresowań internetowych przestępców.

Zaangażowanie w bezbłędne działanie witryny

Strona internetowa jest najczęściej bazą dla strategii content marketingu i działań w social mediach. Oznacza to, że prawdopodobnie będziesz używać postów w mediach społecznościowych, aby kierować odbiorców do dłuższych treści znajdujących się w witrynie.

Gdy odwiedzający dotrze do Twojej strony, łatwość obsługi i czytelność utrzyma jego zaangażowanie. Motyw, formularze kontaktowe oraz zainstalowane wtyczki będą musiały być konsekwentnie aktualizowane przez administratora, aby zapewnić funkcjonalność i dobre wrażenie odwiedzających.

Czy można samemu administrować witryną?

Pewnie zastanawiasz się, ile czasu powinieneś poświęcić, aby samodzielnie administrować stroną? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ powinna ona wynikać z dokładnie przeanalizowanych celów, jakie stawia sobie Twoja firma. Powinieneś mieć jednak na uwadze swój poziom doświadczenia i możliwości techniczne. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z usługi administrowania stroną świadczoną przez Midero. Nasz doświadczony zespół dostępny jest zarówno jako realizator jak i opiekun strony.

Pamiętaj, że nawiązując współpracę z nami, nie musisz martwić się o koszty – możesz skorzystać z naszych usług za pomocą finansowania ze środków unijnych, o czym przeczytasz na podstronie o Małopolskich Bonach Rozwojowych Plus.  Zapraszamy do kontaktu!