Categories
Aplikacje webowe

Obecność online zapewnia twojej firmie cenną widoczność, a utworzenie bezpiecznej strony internetowej buduje zaufanie konsumentów do zakupów. Uruchomienie firmowej witryny może generować świadomość marki i szybszą interakcję z klientami, jednak podczas tworzenia strony www lub sklepu priorytetem powinno stać się bezpieczeństwo – w przeciwnym razie strona może odstraszyć klientów. Gotowi, aby dowiedzieć się, w jaki sposób zbudować bezpieczną stronę internetową? W dzisiejszym artykule przedstawimy wam filary bezpieczeństwa, na których powinna zostać zbudowana firmowa strona www.

Bezpieczna strona internetowa – od czego zacząć?

W internecie jest około miliarda aktywnych stron internetowych. Codziennie powstają nowe. Ten proces wciąż przyspiesza, ponieważ już nie trzeba być programistą, aby wystartować z własnym serwisem. Na samym początku należy zdecydować, jaki CMS (Content Management Systems) będzie dla nas najlepszy. Dzięki rozwiązaniom takim jak WordPress, Joomla czy Drupal stworzenie strony internetowej jest porównywalnie proste jak tworzenie budowli z klocków Lego. Jednak bez względu na to, jaki system CMS wybierzesz, nowe szkodliwe oprogramowania są ujawniane prawie co tydzień. Oznacza to, że musisz być na bieżąco z aktualizacjami oprogramowania i poprawkami, aby zapewnić bezpieczeństwo witrynie. Przeczytaj artykuł przedstawiający najpopularniejsze systemy cms.

Wybór odpowiedniego hostingu

Na rynku istnieje wielu dostawców hostingu, a każdy z nich posiada unikalne zalety. Stopień bezpieczeństwa zależy od tego, czy posiadają takie funkcje jak zapora sieciowa – WAF – czy też ochrona przed atakiem typu “odmowa dostępu” – DDoS i próby wymuszenia okupu. Utrata danych lub całkowity brak dostępu do witryny mogą odstraszyć klientów, dlatego tak ważny jest wybór bezpiecznego hostingu.

Zarządzanie dodatkami i wtyczkami zwiększa bezpieczeństwo

Chociaż wtyczki i dodatki mogą zwiększyć komfort zarządzania witryną, ich nadmiar może otworzyć stronę na zagrożenia. Regularna kontrola dodatków i wtyczek może zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia tych wadliwych. Niezależnie od tego, czy dodatki pochodzą z twojego systemu CMS czy od zewnętrznych dostawców, niezbędne jest sprawdzenie ich reputacji. Strony internetowe naszych klientów są zawsze pod tym kątem szczegółowo przeglądane, ponieważ dodatkowe wtyczki najczęściej są furtką do zagnieżdżenia się szkodliwego oprogramowania.

Wdrożenie SSL

Bezpieczne transakcje są kluczową funkcją dla firm, a certyfikaty SSL (Secure Sockets Layer) są sposobem na ochronę zakupów online. Cyberprzestępcy mogą gromadzić niezaszyfrowane informacje lub zwykły tekst, jednak protokół SSL skutecznie uniemożliwia odbieranie poufnych danych, takich jak numery kart kredytowych i debetowych, poprzez ich szyfrowanie.

Chcesz zbudować bezpieczną stronę internetową? Nie masz pewności, że twój obecny sklep jest odpowiednio zabezpieczony? Koniecznie skontaktuj się z nami. Od wielu lat zajmujemy się projektowaniem bezpiecznych witryn internetowych, sprawując nad nimi późniejszą opiekę. Współpracując z nami, nie musisz martwić się o wysokie koszty – możesz skorzystać z naszych usług w ramach dofinansowania ze środków unijnych, o czym przeczytasz szczegółowo na naszej stronie. Zapraszamy do współpracy!