Categories
Biznes, Google Ads, Marketing, SEO

Narzędzia Google to potężne i zaawansowane rozwiązania, które pozwalają na efektywną analizę danych. Dzięki nim można zgromadzić ogromne ilości informacji i przekształcić je w użyteczne i przydatne informacje, które pomagają w podejmowaniu trafnych decyzji biznesowych. Wśród narzędzi Google, takich jak Google Analytics i Looker Studio, można znaleźć wiele funkcji i narzędzi: raporty, wykresy i inne wizualizacje danych, które umożliwiają łatwe i szybkie uzyskanie odpowiedzi na najważniejsze pytania biznesowe.

Google Analytics

Google Analytics to niezwykle użyteczne narzędzie, które pozwala na pełne i dokładne zrozumienie ruchu na stronie internetowej. Dzięki niemu można śledzić wiele różnych kluczowych wskaźników i analizować dane, aby uzyskać lepszy obraz tego, jak użytkownicy korzystają ze strony i jakie działania podejmują.

Konfiguracja konta

Aby skorzystać z Google Analytics, należy najpierw założyć konto i zainstalować kod śledzenia na swojej stronie internetowej. Dzięki temu narzędzie będzie w stanie zbierać dane i udostępniać je w formie raportów i wizualizacji.

Monitorowanie ruchu

Google Analytics pozwala na monitorowanie ilości odwiedzin na stronie, źródeł ruchu, czasu spędzonego na stronie oraz liczby wyświetleń strony. To pomaga zrozumieć, skąd pochodzą odwiedzający i jak długo pozostają na stronie. Narzędzie umożliwia także analizę zachowań użytkowników, takich jak liczba kliknięć, ścieżka nawigacji oraz czas spędzony na stronie.

Analiza zachowań użytkowników i konwersji

Kolejnym ważnym aspektem analizy jest monitorowanie i analiza konwersji. Google Analytics pozwala na śledzenie i analizowanie wszystkich konwersji, takich jak zakupy, formularze zgłoszeniowe i inne działania użytkowników na stronie. To pozwala zrozumieć, co jest skuteczne w generowaniu konwersji i co należy poprawić, aby uzyskać jeszcze lepsze wyniki.

Podsumowując, Google Analytics to narzędzie, które jest niezbędne dla każdej strony internetowej, która chce uzyskać pełny i dokładny obraz tego, jak użytkownicy korzystają ze strony i jakie działania podejmują.

Looker Studio (dawniej Data Studio)

Narzędzie umożliwia tworzenie raportów z danych z różnych źródeł, takich jak bazy danych, pliki, usługi analityczne i inne, co pozwala na uzyskanie pełnego obrazu danych. Użytkownik może łatwo wybierać i dodawać interesujące go dane, tworzyć wykresy i tabele, korzystać z gotowych szablonów i dostosowywać je do swoich potrzeb. Interfejs jest prosty i przyjazny dla użytkownika, co pozwala na szybką i łatwą edycję raportów. Ponadto, Looker Studio umożliwia udostępnianie raportów w różnych formatach, takich jak PDF, PNG i HTML, co pozwala na ich łatwe przeglądanie i wykorzystywanie w różnych celach.

Integracja z innymi narzędziami

Looker Studio posiada możliwość integracji z wieloma innymi narzędziami, co umożliwia łatwy dostęp do danych z różnych źródeł. Narzędzia, z którymi Looker Studio może być zintegrowane to m.in. Google Analytics, Google Sheets, BigQuery i inne.

Tworzenie raportów

Looker Studio umożliwia łatwe tworzenie atrakcyjnych i interaktywnych raportów z danych. Narzędzie pozwala na stworzenie wizualizacji danych w postaci wykresów, tabel i innych form, co pomaga w szybkim i łatwym zrozumieniu danych.

Udostępnianie raportów

Looker Studio umożliwia udostępnianie raportów innym osobom, takim jak klienci, partnerzy biznesowi czy członkowie zespołu. Raporty można udostępniać za pomocą linku lub wdrożenia na stronie internetowej, co umożliwia łatwy dostęp do informacji i wizualizacji danych.

Oferta Midero

W Midero oferujemy profesjonalne usługi z zakresu analizy danych, w tym konsulting i wsparcie w konfiguracji narzędzi Google, takich jak Google Analytics i Looker Studio. Nasz zespół ekspertów pomaga w optymalizacji procesów analitycznych, aby uzyskać jak najlepsze wyniki i prowadzić biznes na podstawie rzetelnych danych.