Categories
Aktualności, Dofinansowania

Ważna aktualizacja: Projekt Małopolskie Bony Rozwojowe został zakończony w kwietniu 2020 roku. Również w kwietniu 2020 roku została uruchomiona kolejna edycja projektu z podziałem na 5 subregionów:
Małopolskie Bony Rozwojowe Plus (MBony Plus) dla Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego (KOM) : miasto Kraków oraz powiaty: bocheński, krakowski, miechowski, myślenicki, proszowicki, wielicki;
– Małopolska Oferta Rozwoju Kwalifikacji i Kompetencji (MORKK) dla subregionu tarnowskiego: miasto Tarnów oraz powiaty: brzeski, dąbrowski, tarnowski;
– Sądeckie Bony Szkoleniowe dla subregionu sądeckiego: miasto Nowy Sącz oraz powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki;
– Bon dla Podhalańskiego Przedsiębiorcy dla subregionu podhalański: powiaty: nowotarski, suski, tatrzański;
– Rozwój kompetencji kadr sektora MŚP (Netbon) dla subregionu Małopolska Zachodnia: powiaty: chrzanowski, olkuski, oświęcimski, wadowicki.

 

 

We wrześniu 2017 ruszył projekt “Małopolskie Bony Rozwojowe” (skrót: MBon), współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Bazy usług Rozwojowych PARP, którego celem jest podniesienie kwalifikacji przedsiębiorców i pracowników z sektora MSP. Dotacje będą przyznawane w formie bonów, które można wykorzystać na wybrane przez siebie usługi – szkolenia, mentoring, doradztwo lub egzaminy. Po odebraniu bonów przedsiębiorcy mają możliwość wyboru, jak wykorzystają dotację, wybierając jedną z usług w Bazie Usług Rozwojowych.

Kto może skorzystać z dotacji w ramach Małopolskich Bonów Rozwojowych?

Beneficjentami projektu “Małopolskie Bony Rozwojowe” mogą zostać mali, mikro- i średni przedsiębiorcy, prowadzący swoją działalność na terenie województwa małopolskiego. Wysokość dofinansowania zależy od liczby zatrudnionych pracowników – są to kwoty od 5 tys. do prawie 100 tys. złotych. Wszystkie formalności związane z przystąpieniem do projektu, takie jak rejestracja, wykupienie bonów oraz rozliczenie dotacji, odbywają się za pomocą elektronicznego systemu udostępnionego przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego (MARR). System ten został zaprojektowany w taki sposób, aby ograniczyć formalności do niezbędnego minimum i tak, aby potrzebne środki jak najszybciej trafiły do osób biorących udział w projekcie

W puli małopolskiego projektu MBon znajduje się prawie 70 mln złotych. Przedsiębiorcy biorący udział w projekcie mogą otrzymać 50% lub 80% dofinansowania na usługi szkoleniowe i doradcze. Wartość jednego bonu to 45 złotych – jest to średnia cena jednej godziny szkoleniowej. Po otrzymaniu bonów i podpisaniu umowy z MARR, przedsiębiorcy będa mieli cały rok na wykorzystanie dofinansowania w ramach Bazy Usług Rozwojowych. Jest to niewątpliwa szansa dla firm, które chcą inwestować w rozwój własny oraz swoich pracowników.

Co można zyskać dzięki projektowi MBon?

Midero Sp. z. o.o. jako koordynator klastra oraz członkowie klastra przeprowadzili właśnie certyfikację, która była niezbędnym wymogiem uzyskania wpisu do portalu Baza Usług Rozwojowych PARP. Proponujemy Państwu kompleksowe usługi szkoleniowe i doradcze w zakresie marketingu internetowego. Specjalizujemy się w wdrażaniu rozwiązań z zakresu wielokanałowego dotarcia do Klienta, czyli omnichannel commerce. Dzięki odpowiednio zaprojektowanej i wypozycjonowanej stronie internetowej oraz tworzeniu społeczności poprzez kanały social media możesz w zintegrowany sposób przedstawić Klientom swój produkt. Umiejętność szczegółowej analizy kanałów sprzedaży daje Ci niezwykłą przewagę konkurencyjną i możliwość zaplanowania lub poprawy strategii dotarcia do Klienta za pomocą Internetu.

Jak wygląda współpraca w ramach BUR PARP?

Na początku przeprowadzimy szczegółowy wywiad potrzeb szkoleniowych i doradczych, aby jak najlepiej dopasować naszą ofertę do specyfiki Twojej branży. Przeprowadzimy szkolenia dla Twoich pracowników, pokażemy, jak Twoją stronę widzą roboty Google oraz co możesz zrobić, aby być bardziej widocznym w sieci. Nauczymy Cię analizować dane dotyczące ruchu w witrynie i pokażemy, jak zaangażować społeczność wokół twojego profilu na Facebooku i Twitterze.

W ramach usług szkoleniowych i doradczych MBon zajmiemy się takimi tematami, jak:

  • projektowanie stron internetowych
  • pozycjonowaniem i optymalizacją witryny
  • tworzeniem i obsługą kont w mediach społecznościowych
  • analityką webową
  • kampanią linków sponsorowanych

Nie masz czasu lub potrzebujesz pomocy związanymi z otrzymaniem dotacji? Chętnie pomożemy złożyć wniosek o finansowanie szkoleń lub doradztwa w ramach BUR PARP oraz odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości. Zapraszamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy lub adres e-mail office@midero.pl.

Źródło informacji:
Oficjalna strona – Małopolskie Bony Rozwojowe – https://mbon.pl
Oficjalna strona – Baza Usług Rozwojowych PARP – https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/
Strona internetowa Operatora dofinasowań na terenie Małopolski – https://www.marr.pl/

Zobacz również dofinansowania na szkolenia i doradztwa w innych województwach: